Wszystkie bestsellery
LINKA STEROWANIA

LINKA STEROWANIA

Systemy sterowania w pojazdach ciężarowych pełnią wiele istotnych funkcji i wspomagają wiele systemów. Odpowiadają za sprawne działanie zarówno systemów odpowiedzialnych za komfort kierujących, jak i mających fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa. Linka sterowania odpowiada za połączenie wszystkich układów i zapewnia sprawne działanie poszczególnych systemów. Odpowiada za mechaniczne połączenie newralgicznych punktów i przekazywanie konkretnych sygnałów. Utrzymana w dobrym stanie sprawia, że wszystkie podzespoły działają jak zupełnie nowe i są dostępne dla kierowców na wyciągnięcie ręki. Poznaj szeroką ofertę linek do najpopularniejszych modeli ciężarówek i łatwo dokonaj zakupu. Wybierz Linmot i korzystaj z wysokiej jakości, która jest dostępna bez konieczności przepłacania.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji
Aktywne filtry

Gdzie są wykorzystywane linki sterowania?

Linka sterowania do samochodu ciężarowego to jeden z tych elementów, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Wspomagają wiele systemów i utrzymane w dobrym stanie mogą służyć przez wiele lat.

Linki można znaleźć m.in. w systemie chłodzenia kabiny. Umieszczone przy nawiewach pozwalają na ustawienie kierunku nadmuchu, siły, a także stopnia otwarcia nawiewów. Umożliwiają pełną regulację parametrów pracy układu wentylacji i utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz kabiny. Uszkodzona linka może prowadzić do poważnych problemów i zmniejszać komfort kierowcy. Przy przemierzaniu bardzo długich tras konsekwencje z tym związane mogą być bardzo dotkliwe.

Samochód ciężarowy linka sterowania może odpowiadać także za pracę układu hydraulicznego. Pozwala na przekazywanie sygnałów do systemów podnoszenia i opuszczania auta, siłowników w pojeździe i wielu innych elementów. Uszkodzenia w obrębie linki objawiają się poważnymi trudnościami w użytkowaniu pojazdu i ograniczają dostępność wielu funkcji, które są bardzo istotne dla kierowców.
Sterowanie za pomocą linki dotyczy w niektórych modelach również mechanizmu sprzęgła. Linka odpowiada za przekładanie siły nacisku na pedał do systemu sprzęgła. Dzięki temu możliwe jest komfortowe wybieranie przełożeń bez ryzyka uszkodzenia samej skrzyni biegów.

Uszkodzone linki sterowania należy wymieniać na wczesnym etapie

Bardzo ważne jest, aby na wczesnym etapie rozpoznawać wszelkie uszkodzenia związane z linkami sterowania. Wszystkie nieprawidłowości w działaniu poszczególnych systemów należy usuwać na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie pojazdu do pełnej sprawności i dalsze korzystanie z niego w komfortowy sposób.Linka sterowania do tira wymieniona na wczesnym etapie to również brak poważniejszych kosztów. Całkowite zerwanie linki może bowiem skutkować uszkodzeniem innych elementów i znacznie większymi kosztami napraw. Za wyższymi kosztami idzie również dłuższy pobyt ciężarówki w serwisie.
Jako kierowca najlepiej stale nadzorować działanie wszystkich systemów. Jakiekolwiek nieprawidłowości najlepiej stale obserwować, aby móc odpowiednio zareagować. Wymiana linki na wczesnym etapie to stosunkowo łatwe zadanie, które dodatkowo nie generuje bardzo dużych kosztów.

Najlepsze linki sterowania znajdziesz w Linmot

Jesteśmy producentem linek przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Posiadamy w ofercie szeroki wybór elementów, które wykonujemy z wysoką starannością i z najlepszych materiałów. Każda linka jest stworzona z wysokiej jakości metali, a dodatkowo posiada zabezpieczenie z tworzywa sztucznego. Dzięki temu zamontowana w pojeździe jest odporna na działanie warunków atmosferycznych i doskonale radzi sobie z intensywnym użytkowaniem.

Linka sterowania do ciężarówki wybrana z naszej oferty to gwarancja zadowolenia i pewność, że użytkowanie pojazdu będzie przebiegało komfortowo. Dostępna u nas linka sterowania do SCANIA, Volvo, czy TATRA to element pozwalający na bardzo szybkie usunięcie usterek i doprowadzenie pojazdów do znakomitego stanu. Wybierając nasze rozwiązania,masz pewność, że sięgasz po renomowane produkty od producenta z dużym doświadczeniem.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami z naszej oferty. Posiadamy linki gazu, hamulca, regulacji i wiele innych. Każdy właściciel samochodu ciężarowego znajdzie u nas coś dla siebie i będzie w stanie z łatwością dokonać u nas zakupu. W razie potrzeby służymy również pomocą w wyborze i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania techniczne. Nie czekaj zatem i postaw na Linmot, gdzie znajdziesz niezbędne podzespoły dla Twojej ciężarówki.