onas3.jpgLINMOT to producent linek motoryzacyjnych typu :

Linka Bowden (push only, pull only) np.: linki sprzęgła,  linki gazu, linki hamulca

Linka pchająco - ciągnąca (push-pull) np.: linka sterowania,  linki zmiany biegów, linka selekcji biegów

Wałki giętkie: linka licznika, linka obrotomierza

-

Profil Produkcyjny

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu składającemu się z z automatów do obróbki plastycznej stali, a także obróbki skrawaniem CNC oraz wieloletniemy doświadczeniu realizujemy zlecenia w zakresie produkcji elementów z lin stalowych w zakresie średnic 1 - 6mm o dowolnej konstrukcji splotu. 

  • - W krótkim czasie realizujemy zlecenia produkcyjne.
  • - Projektujemy prototypy dla nowych urządzeń.
  • - Mamy konkurencyjne ceny.

Linmot to polski producent linek motoryzacyjnych wykorzystywanych w motoryzacji oraz w przemyśle. Jesteśmy nowoczesną firmą wywodzącą się rodzinnego przedsiębiorstwa

-

Historia firmy

    Firma została utworzona w 1981 roku w Częstochowie przez Zbigniewa Brzezińskiego. Od samego początku działaliśmy w branży motoryzacyjnej produkując podzespoły do linek i cięgien.  W roku 1989 nastąpiło przejęcie firmy Henryka Hantulskiego - pierwszego w powojennej Polsce (rok założenia 1946) prywatnego producenta linek, którego Linmot jest bezpośrednim kontynuatorem.  Od tego momentu rozpoczęliśmy produkcję kompletnych linek i cięgien, a firma przyjęła nazwę "ZPH LINMOT Zbigniew Brzeziński".  

    Od roku 2011 firma zmieniła formę prawną i przekształciła się w Spólkę Cywilną, której właścicielami byli, oprócz jej założycieli: Zbigniewa i syna Kordiana, także dwaj synowie Sergiusz oraz Tristan. Od początku swojego istnienia, dzięki pracy całego zespołu wspaniałych pracowników, firma  nieustannie się rozwijała, wynajmując lokale, kupując nowe maszyny, budując kolejne pomieszczenia. 

    Po 2018 nastąpiła kolejna zmiana, skutkiem czego w zarządzie spółki pozostał jedynie Kordian Brzeziński a firma przybrała formę spółki komandytowej. Linmot wciąż rozwija się zwiększając obrót, liczbę zadowolonych pracowników, możliwości produkcyjne, wolumen produktów a także grono kontrahentów. Od 2021 roku trwa inwestycja w częstochowskiej strefie ekonomicznej, której celem jest budowa nowej siedziby przedsiębiorstwa.