Wszystkie bestsellery
LINKA REWERSU

LINKA REWERSU

Linka rewersu w maszynie budowlanej pełni kluczową rolę w sterowaniu kierunkiem ruchu maszyny. Jest to element sterujący, który umożliwia operatorowi zmianę kierunku jazdy lub ruchu maszyny, zwłaszcza w przypadku maszyn wyposażonych w skrzynie biegów mechanicznych, takie jak koparki, ładowarki, walcarki, ciągniki budowlane i inne. Do wszystkich tych urządzeń zaleca się linki rewersu produkcji Linmot, które są sprawdzonym rozwiązaniem technicznych na każdym placu budowy. Celem stosowania linki rewersu jest sterowanie działaniem koparki.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Główne funkcje linki rewersu obejmują:

  1. Zmiana kierunku jazdy: Linka rewersu umożliwia operatorowi zmianę kierunku jazdy maszyny. Poprzez manipulowanie dźwignią lub pedałem, operator może zmieniać bieg w przód lub wstecz, co pozwala na precyzyjne manewrowanie maszyną na placu budowy. Linka rewersu jest w tej sytuacji mechanicznym przekaźnikiem.

  2. Sterowanie prędkością: W niektórych maszynach linka rewersu może być używana również do kontrolowania prędkości ruchu maszyny, szczególnie w przypadku skrzyni biegów mechanicznych. Poprzez manipulowanie dźwignią lub pedałem, operator może regulować prędkość maszyny, co jest przydatne podczas wykonywania różnych zadań budowlanych. Jest to spowodowane trudnym terenem, na którym pracuje operator. Używanie linki rewersu w celu manipulowania prędkością jazdy prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa oraz precyzji pracy operatora.

  3. Bezpieczeństwo i precyzja: Poprzez odpowiednie sterowanie linką rewersu, operator może precyzyjnie kontrolować ruch maszyny, co jest kluczowe dla bezpiecznego prowadzenia prac budowlanych, zwłaszcza w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub w pobliżu innych osób i maszyn. Dzieje się tak ponieważ maszyny budowlane często są używane na grząskich i miękkich gruntach, które są podatne na odkształcanie poprzez nacisk maszyny budowlanej. Niezależne sterowanie poprzez linkę rewersu zmniejsza prawdopodobieństwo wypadków przy pracy.

  4. Wygodna obsługa: Linka rewersu zapewnia operatorowi wygodną i intuicyjną obsługę maszyny, umożliwiając szybką i płynną zmianę kierunku jazdy bez konieczności angażowania się w skomplikowane procedury. Powodem tego jest mechaniczne działanie linki rewersu. Poprzez fizyczny ruch w przód i tył linka rewersu jest wolna od wad i zagrożeń wynikających z używania elektronicznych sposobów regulacji prędkości czy kierunku jazdy.