Wszystkie bestsellery
LINKA ZAMKA

LINKA ZAMKA

Zamek drzwi, maski, czy kabiny to ważny element w każdym aucie ciężarowym. Gwarantuje bezpieczeństwo i wysoki komfort podróży. Dla zapewnienia sprawności mechanizmu należy pamiętać o utrzymaniu linki w dobrym stanie. Linka zamka odpowiada za połączenie mechanizmu zamykania i klamki. W zależności od miejsca, w którym się znajduje, może pełnić różne funkcje i działać w inny sposób.

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-12 z 29 pozycji
Aktywne filtry

Za działanie jakich elementów odpowiada linka zamka do samochodu ciężarowego?

Linka zamka do samochodu ciężarowego stosowana jest m.in. w drzwiach. Odpowiada za przekazywanie ruchu klamką do mechanizmu zamka. Pozwala na wygodne otwieranie drzwi za pomocą jednego pociągnięcia. Steruje zarówno klamką wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Odpowiednio naprężona linka sprawnie przekazuje wszystkie ruchy i stawia odpowiedni opór. Dzięki temu kontrolowanie systemu drzwi przebiega bardzo komfortowo i odbywa się sprawnie. Każdy kierujący może z łatwością dostać się do auta.

Linki biorą również udział w kontroli zamykania drzwi. Odpowiadają za sterowanie mechanizmem zamka, aby drzwi pozostały zamknięte w trakcie jazdy. Linka gwarantuje bezpieczeństwo kierowcy i sprawia, że drzwi nie otworzą się w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów na trasie.
Linka zamka do tira jest stosowana również w systemie zamykania maski. Odpowiada za odblokowywanie mechanizmu zamka i utrzymanie go zamkniętym, gdy zachodzi taka potrzeba. Dzięki temu maska pozostaje na swojej pozycji w trakcie jazdy.

Linki zamków można także spotkać w systemach kabiny. Pozwalają łatwo przekazać sygnał i odblokować zamek, gdy zachodzi konieczność podniesienia kabiny. W innej sytuacji linka odpowiada za utrzymanie kabiny zamkniętej.

Jak rozpoznać zużytą linkę zamka?

Zużyta linka zamka do ciężarówki jest bardzo łatwa do rozpoznania. Najczęściej występującym problemem jest samoczynne otwieranie się drzwi w trakcie jazdy. Wyrobiona linka może reagować na delikatne wstrząsy i nieprawidłowo sterować pracą zamka. W rezultacie znacząco spada bezpieczeństwo kierowców.

Problemy z otwieraniem i zamykaniem drzwi, maski lub kabiny także oznaczają, że doszło do zużycia elementu. Już na wczesnym etapie problemów należy podjąć się wymiany części na zupełnie nową. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych usterek i całkowitego zablokowania zamka. Wczesne zareagowanie daje możliwość utrzymania auta w bardzo dobrej kondycji.

Jak przeprowadzić wymianę linki zamka?

Wymiana linki zamka nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem. W pierwszej kolejności niezbędne jest dostanie się do mechanizmu, co może wymagać demontażu osłon zewnętrznych. Dokładna procedura jest zależna od modelu samochodu ciężarowego i systemu, którego dotyczy linka.
Po wstępnym demontażu wystarczy zlokalizować starą linkę. W jej miejscu należy zamontować nową. W Linmot oferujemy linki zamków, które posiadają takie samo mocowanie, jak produkty fabryczne. Dzięki temu montaż można przeprowadzić samodzielnie bez większych trudności.
Kierowcy, którzy nie są w stanie poradzić sobie z samodzielnym przeprowadzeniem naprawy, mogą zdecydować się na pomoc renomowanych serwisów. W każdym serwisie możliwe jest łatwe przeprowadzenie wszystkich prac naprawczych i zamontowanie nowej części. Uszkodzony element nie będzie dzięki temu utrudniał korzystania z pojazdu i pozwoli na komfortowe pokonywanie kolejnych tras.

Linmot to szeroki wybór linek do zamków

Linmot to bezpośredni producentów linek przeznaczonych do wykorzystania w samochodach ciężarowych. Szeroki wybór rozwiązań daje możliwość zdecydowania się na najbardziej odpowiadające potrzebom, które sprawdzą się doskonale w każdym aucie. Samochód ciężarowy linka zamka z naszej oferty to pewność, że otrzymany produkt spełni oczekiwania i posłuży przez długi czas.
Stosujemy specjalistyczne procesy produkcyjne, które gwarantują wysoką jakość produktów końcowych. Starannie dobrane mieszanki materiałów i nowoczesny park maszynowy to nasze największe zalety. Pozwalają nam dostarczać linki zamka, gazu i wiele innych w dobrych cenach. Przy tym zawsze wykonujemy wszystkie linki zgodnie ze specyfikacją producenta.

Każda linka zamka do DAF, Renault, Volvo, MAN, Mercedes i wielu innych marek jest gwarancją zadowolenia. Jeżeli szukasz najlepszych części zamiennych w atrakcyjnych cenach, to nie czekaj i sięgnij po naszą ofertę. Wybierz produkty dostępne na korzystnych warunkach i ciesz się najwyższą jakością. Postaw na ofertę profesjonalistów i wygodnie przeprowadź naprawę pojazdu.