Wszystkie bestsellery
LINKA LICZNIKA C 360

LINKA LICZNIKA C 360

Aktywne filtry

Jakie są linki do maszyn budowlanych?

Maszyny budowlane to pojazdy, które zostały zaprojektowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Pojazdy te niejednokrotnie pracują pod dużym obciążeniem, dlatego gwarancją ich niezawodności jest zastosowanie najwyższej jakości linek. Okazuje się, że ten niezwykle ważny element wyposażenia maszyny, dość szybko ulega zużyciu. Odpowiedzialna za taki stan rzeczy jest częsta i intensywna eksploatacja urządzenia. Uszkodzona linka do maszyn budowlanych stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników, dlatego przy awarii należy niezwłocznie wymienić ją na nową.

Jakie są rodzaje linek do maszyn budowlanych?

Duża część linek wykorzystywanych w maszynach budowlanych i rolniczych, to linki ciągnąco-pchające. Wśród nich wyróżnić możemy linki zmiany biegów, linki sterowania hydrauliką, linki hamulca, linki blokady ramienia, linki sprzęgła i wiele innych.

Maszyny budowlane, takie jak koparki, ładowarki, zagęszczarki czy betonomieszarki, które w trakcie pracy ulegną awarii jednej z wymienionych linek, muszą natychmiastowo zostać poddane naprawie. Sprawna linka jest gwarancją bezpieczeństwa zarówno osoby obsługującej maszynę, jak i osób znajdujących się w jej pobliżu. Ważne jest, aby przy wyborze linki do maszyny budowlanej, kierować się przede wszystkim jakością danego produkty. Staranne wykonanie linki zapewnia jej dłuższą żywotność, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Linka gazu maszyna budowlana

Linka gazu to jeden z podstawowych elementów wyposażenia maszyny budowlanej. Dzięki niej dochodzi do przeniesienia siły otwierającej na przepustnicę przy silniku. Linka gazu jest prosta w budowie, ale przy bardzo intensywnym użytkowaniu, konieczna jest jej regularna wymiana.

Linka hamulca maszyna budowlana

Linka hamulca w maszynie budowlanej to drugi, tuż obok linki gazu, najistotniejszy element wchodzący w skład urządzenia. Taka linka łączy bezpośrednio dźwignię hamulca z samym hamulcem, przez co często ulega przetarciu. Sprawnie działające linki hamulcowe to podstawa bezpieczeństwa pracowników obsługujących ciężki sprzęt.

Linmot - wiodący producent linek do maszyn budowlanych

Linmot to firma, która rozpoczęła swoją działalność w 1981 roku w Częstochowie jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji podzespołów do linek i ścięgien. Kilka lat później po przejęciu firmy przez nowego właściciela, profil firmy uległ drobnej modyfikacji. Od 1989 roku Linmot produkuje i dostarcza najwyższej jakości linki, które wykorzystuje się w przemyśle, rolnictwie, budownictwie i wielu innych dziedzinach.