Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Wszystkie bestsellery
LINKA REGULACJI

LINKA REGULACJI

Linki regulacji są wykorzystywane w wielu pojazdach ciężarowych i pełnią wiele kluczowych kwestii. Odpowiadają za płynną pracę wszystkich mechanizmów regulacji kierownicy, fotela i wielu innych. Gwarantują możliwość dostosowania pojazdu do własnych potrzeb i sprawiają, że korzystanie z auta jest niezwykle przyjemne. Dlatego tak istotne jest zadbanie o stan linek regulacyjnych. Zerwane lub zbyt luźne mogą uniemożliwiać regulację w pełnym zakresie, lub całkowicie unieruchamiać konkretne elementy. W efekcie spada komfort użytkowania samochodu ciężarowego. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór części zamiennych do tirów różnych marek. Każda linka regulacji z naszej oferty może posłużyć przez wiele lat i zagwarantować płynne działanie.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aktywne filtry

Linka regulacji do samochodu ciężarowego – za co odpowiada?

Linki regulacji mają bardzo szerokie zastosowanie w pojazdach ciężarowych. Są używane w wielu mechanizmach i systemach. Sprawne gwarantują prawidłowe działanie wszystkich elementów i możliwość wygodnego korzystania z pojazdu.
Pierwszym miejscem, gdzie znajduje się linka regulacji do samochodu ciężarowego,jest system regulacji kierownicy. Dzięki lince możliwe jest przesuwanie kolumny w pionie i poziomie, aby ustawić optymalne położenie. Każdy kierowca tira może w ten sposób wyregulować system do tego stopnia, aby korzystanie z pojazdu było maksymalnie komfortowe. Linka regulacji w dobrym stanie gwarantuje, że kolumna zostanie ustawiona w najbardziej ergonomicznym położeniu.

Samochód ciężarowy linka regulacji znajduje się także w systemie regulacji fotela. Pozwala na ustawienie siedziska odpowiednio do potrzeb kierowcy. W efekcie możliwa jest komfortowa jazda nawet w trakcie bardzo długich tras. Kierujący ma możliwość stale zachować optymalną pozycję i pokonywać tysiące kilometrów. Linka odpowiada za sterowanie mechanicznymi i elektronicznymi systemami przesuwania siedziska. Kontroluje położenie fotela i umożliwia łatwą zmianę jego pozycji. Uszkodzona może skutkować problemami z regulacją położenia, a nawet skutkować całkowitą blokadą fotela. Bardzo ważne dla zachowania komfortu jest zatem zadbanie o stan elementu, aby pełne możliwości regulacji zawsze były dostępne.

Sterowanie wysokością klucza również odbywa się za pomocą mechanicznej linki. Stosowana przez wielu producentów daje możliwość zmiany położenia w pionie i dostosowanie pozycji klucza. W efekcie ten zawsze pozostaje pod ręką i możliwe jest uzyskanie łatwego dostępu do niego. Wszystko to przekłada się na większą wygodę kierującego.

Jakie problemy niesie uszkodzona linka regulacji?

Wyrobiona lub zużyta linka regulacji do tira prowadzi do wielu poważnych konsekwencji i w znacznym stopniu utrudnia korzystanie z pojazdu. Skutkuje przede wszystkim nieprawidłowym działaniem systemów zmiany położenia. W skrajnych przypadkach może dojść do całkowitej blokady kolumny kierownicy lub fotela. W efekcie kierowca nie może dostosować układów pod własne preferencje i uzyskać optymalnej pozycji. Spada w ten sposób nie tylko komfort jazdy, ale również znacznemu obniżeniu ulega bezpieczeństwo na trasie. Brak odpowiedniej pozycji to problem z wykonywaniem dynamicznych ruchów i brak możliwości odpowiedniego zareagowania na sytuacje na drodze.

Sprawdź ofertę Linmot i postaw na jakość

Linmot jako renomowany producent podzespołów do samochodów ciężarowych w ofercie posiada szeroki wybór rozwiązań. Oferowana jest: linka regulacji Volvo, linka regulacji MAN, linka regulacji TURBO i wiele więcej. W bogatej ofercie każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Sięgnie po sprawdzone rozwiązania, które zagwarantują bezawaryjność i wysoką trwałość przez wiele kolejnych lat. W efekcie znacząco wzrośnie komfort korzystania z samochodu ciężarowego.

Każda linka regulacji do ciężarówki dostępna w ofercie jest wykonana zgodnie ze specyfikacją producenta. W efekcie nie odbiega parametrami od oryginalnych podzespołów, które są fabrycznie montowane w autach ciężarowych. Gwarantuje to prawidłowe działanie wszystkich systemów regulacji i możliwość ruchu w pełnym zakresie.

Jeżeli szukasz najlepszych podzespołów w atrakcyjnych cenach to zapoznaj się z ofertą Linmot. Wieloletnia obecność na rynku to gwarancja wysokiej jakości usług i pewność współpracy z najlepszymi specjalistami. Oferujemy szeroki wybór linek regulacji, a także innych kluczowych podzespołów. Sprawdź naszą ofertę i postaw na najwyższą jakość na korzystnych warunkach.